14 Серпень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Новини
 На головну
23.07.2020 | .

30 років з дня прийняття Декларації про державний суверенітет України

В липні 1990 року Верховна Рада України прийняла Декларацію про державний суверенітет України, зробивши перший крок до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель. Декларація створила основу для республіканської законотворчості, незалежності від союзного законодавства.

У Декларації проголошувалося, що Україна має своє громадянство, де «всі громадяни рівні перед законом, незалежно від походження, соціального і майнового стану, расової і національної приналежності, статі, освіти, політичних поглядів, релігійних переконань, роду і характеру занять».

З нагоди такої дати працівники бібліотек Тлумацької ЦБС підготували розгорнуту книжкові виставки, тематичні полиці: «Тернистий шлях державотворення», «Шляхами української державності» (Грушка, Нижнів, Гарасимів…). У книгозбірнях району підготовлено цикл тематичних заходів.

У Нижнівській бібліотеці-філії проведено годину державності «Декларація про державний суверенітет України». Бібліотекар О.Кліщ окреслила історичну роль прийняття Декларації та разом з молоддю через мережу інтернет переглянули документальний фільм «Як Україна здобувала незалежність».


23.07.2020 | .

Національний банк застерігає: під час карантину діють шахраї

 

Під час карантину одні люди допомагають тим, хто їх оточує, інші намагаються їх ошукати. Шахраї масово розсилають SMS від імені банків, Нацбанку чи Кабміну із пропозицією отримати нібито «державну допомогу». Для цього вони вимагають повідомити номер своєї платіжної картки, термін її дії та іншу платіжну інформацію.

http://www.if.gov.ua/news/nacionalnij-bank-zasterigaye-pid-chas-karantinu-diyut-shahrayi


23.07.2020 | Увага

Результати моніторингу вихідних:  60% закладів громадського харчування

Прикарпаття порушують протиепідемічні вимоги

 

Враховуючи складну епідемічну ситуацію в області щодо захворюваності на коронавірусну інфекцію, Головне управління Держпродспоживслужби Івано-Франківщини забезпечує контроль за дотриманням карантинних обмежень в закладах громадського харчування.

Нагадаємо, що на Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківський області, Національну поліцію та органи місцевого самоврядування покладено контроль за дотриманням протиепідемічних заходів в  закладах громадського харчування, відповідно до рішення Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій при Івано-Франківській ОДА.

В кожному районі створені робочі групи у складі представників Держпродспоживслужби, Національної поліції та органів місцевого самоврядування з метою проведення моніторингових відвідувань цих закладів. Окрім забезпечення організації  протиепідемічних заходів,  робочі групи перевіряють також дотримання обмеженого терміну роботи закладів громадського харчування  - лише до 23-00 год.  (відповідно до змін, внесених до Постанови Кабінету міністрів України  № 392 від 20.05.2020 р.)

Так, проведені минулих вихідних (18-19 липня) моніторингові відвідування закладів громадського харчування показали такі результати:

всього перевірено  317 закладів;  з них працювали  213 закладів;

масові заходи проводились в 96 закладах, з яких порушення протиепідемічних вимог виявлено в 60 відсотках закладів;

цими вихідними в області проводилось 47 весіль,  з них 36 відбувались з порушеннями протиепідемічних норм (77 відсотків).

Високі показники порушень, що зберігаються уже протягом декількох місяців,  свідчать про те, що заклади громадського харчування продовжують  залишатись  потенційним джерелом поширення коронавірусної інфекції.

 

Моніторинг закладів громадського харчування буде тривати до закінчення карантину, при встановленні повторних порушень санітарно-епідемічних вимог, будуть подаватись пропозиції місцевим комісіям з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій для прийняття рішення щодо призупинення їх роботи.

Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківський області в чергове закликає представників громадськості, ресторанного бізнесу, ЗМІ та небайдужих громадян долучатись до проведення моніторингових відвідувань закладів громадського харчування  щоденно, і в т. ч. наступних вихідних – 25-26 липня 2020 року.


23.07.2020 | .

Адаптивний карантин в Україні продовжено до 31 серпня

 

Кабінет міністрів України продовжив дію адаптивного карантину до 31 серпня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні 22 липня.

http://www.if.gov.ua/news/adaptivnij-karantin-v-ukrayini-prodovzheno-do-31-serpnya


23.07.2020 | .

Віталій Федорів взяв участь у селекторній нараді щодо розробки Державної стратегії регіонального розвитку на 2021-2027 роки

 

Сьогодні голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів взяв участь у селекторній нараді під головуванням міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова і міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.

http://www.if.gov.ua/news/vitalij-fedoriv-vzyav-uchast-u-selektornij-naradi-shodo-rozrobki-derzhavnoyi-strategiyi-regionalnogo-rozvitku-na-2021-2027-roki


22.07.2020 | .

Внесено зміни до Порядку надання допомоги по частковому безробіттю

Уряд прийняв рішення фінансово підтримати підприємства, що оголосили простій виробництва, а також роботодавців, які вимушено відправили працівників у відпустки без збереження зарплати через скорочення обсягів виробництва, робіт, послуг.

http://www.if.gov.ua/news/vneseno-zmini-do-poryadku-nadannya-dopomogi-po-chastkovomu-bezrobittyu


22.07.2020 | Оголошення

Оголошення

10 серпня 2020 року об 11.00 год. Мінекономіки спільно з Радою бізнес-омбудсмена буде проводити вебінар на тему «Рада бізнес-омбудсмена – реальні кейси захисту бізнесу у державних органах» з метою ознайомлення суб’єктів підприємництва з інструментом представництва та захисту їх законних інтересів у відносинах з органами державної влади та місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, що перебувають у сфері їх управління, та їхніх посадових осіб.

Приєднатись до участі у вебінарі можливо заповнивши реєстраційну форму за посиланням: https://forms.gle/nG6aHLndjrZa9UB57

Контактна особа: Кузема Марина Валеріївна, тел. (044) 596-68-29, ..">kuzema@me.gov.ua.


22.07.2020 | .

Рекомендації із підготовки складів для приймання зерна і захисту зернових запасів

 

Однією із ланок забезпечення продовольчої безпеки країни є стратегія захисту зернових запасів від шкідливих організмів.

http://www.if.gov.ua/news/rekomendaciyi-iz-pidgotovki-skladiv-dlya-prijmannya-zerna-i-zahistu-zernovih-zapasiv


22.07.2020 | Увага

Що необхідно знати про Борщівник Сосновського

 

Борщівник Сосновського багаторічна рослина до 3 - 5 метрів висоти, товщина стебла до 10 сантиметрів. В середньому одна рослина дає близько 20 000 насінин. Зацвітає борщівник на 2-7 рік життя в залежності від ступеня розвитку. Навесні рослини переносять заморозки до -7 ... -9 ° С, а восени - до -3 ... - 5 С. На кінець червня - початок липня припадає період цвітіння борщівника, який триває 30-40 днів. Основними місцями його зростання є потічки, береги річок, узбіччя доріг, деградовані пасовища.

Заходи боротьби з борщівником Сосновського

Для боротьби з отруйною рослиною застосовують механічне знищення та використання гербіцидів. Для того, щоб метод був дійсно ефективним, потрібно ранньою весною зрізати основні корені на глибині 8-12 сантиметрів та багаторазово скошувати листя, що відростає, але лише до початку цвітіння, не припиняти цю процедуру протягом кількох років, до тих пір, поки не будуть знищені всі кореневища та насіння.

 При появі першої розетки рослину необхідно обробити гербіцидами суцільної дії, а сааме: препаратами гліфоеатної групи, наприклад, раундапом, баковою сумішю гербіцидів «Зернодар - Чистопол - Хлібодар - ПАР Корона» чистопол.

Якщо ж рослина зацвіла, то скошену квітку (борщівник цвіте з липня і майже до вересня) обов’язково треба спалювати, бо насіння дозріває навіть тоді, коли він скошений. А лише одна така рослина дає 15-20 тисяч летючих насінин. Причому вони можуть прорости в ґрунті навіть через 10-12 років. Боротьба буде ефективною, коли проводиться одночасно в усій місцевості.

Чого не слід робити, знищуючи зарості борщівника Сосновського:

 - скошувати рослини борщівника в період закінчення цвітіння і на початку дозрівання плодів, оскільки це не матиме потрібного ефекту (якщо тільки скошені рослини не будуть тут же спалені, або якось інакше знищені відразу після скошування);

- допускати скошування в момент осипання насіння з рослин, бо це сприятиме більшому розповсюдженню рослин; під час роботи з борщівником не можна бути роздягненим або мати незахшцені ділянки тіла (найкраще одягнути водонепроникний одяг, бо сік рослин, що ввібрався в одяг, торкається тіла, і проникає в нього, якщо не змитий протягом доби; при попаданні на ці місця сонячного світла (ультрафіолету) буде сприяти утворенню дерматитів за типом опіків).

Якщо рослини були скошені, то їх одразу необхідно прибрати в і спалити, або насіння має бути знищене іншим доступним і ефективним способом. Скошений матеріал не можна залишати кинутим на місці. Бо генеративний пагін борщівника має в стеблі великий запас поживних речовин, який є достатнім, щоб у скошеній рослині, насамперед, в парасольці, дозріло насіння, яке вже зав’язалося. Скошувати або зрізати рослини, коли на них вже дозріли плоди, і робити це у вітряну погоду, що сприятиме поширенню виду на нові території. Не варто близько підходити до рослин або заростей борщівника, брати в руки будь-які його частини, нюхати квіти, фотографуватись тощо.


22.07.2020 | .

Із 1 липня максимальний розмір допомоги по безробіттю складає 8788 гривень

 

Протягом січня-червня 2020 року статус безробітного мали 24,8 тис. осіб, з яких допомогу по безробіттю отримували 22,6 тис. осіб.

http://www.if.gov.ua/news/iz-1-lipnya-maksimalnij-rozmir-dopomogi-po-bezrobittyu-skladaye-8788-griven.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області