20 жовтень 2019
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Новини
 На головну
27.09.2019 | Актуально

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ КОНСУЛЬТУЄ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «Я МАЮ ПРАВО!»: хто такі присяжні, як ними стати та які справи розглядаються за їх участю?

 

Статтею 124 Конституції України визначено, що народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через присяжних.

Хто такі присяжні?

Присяжний – це  особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Хто може бути присяжним?

Присяжними можуть бути:

громадяни України;

віком від 30 до 65 років;

які постійно проживають на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду;

володіють державною мовою.

Хто не може бути присяжним?

 

Детальніше: http://ww2.if.gov.ua/tlumatska/ua/news/detail/96362.htm


26.09.2019 | Головне управління статистики інформує

До Всесвітнього дня туризму

 

27 вересня в Україні відзначається День туризму – свято любителів подорожей і працівників туристичної сфери.

Про свою діяльність у 2018 році прозвітували 128 суб’єктів туристичної діяльності Прикарпаття (34 юридичні особи та 94 фізичні особи-підприємці), якими упродовж року було обслуговано 55,8 тис. осіб. За кількістю обслугованих туристичними операторами та агентами туристів у 2018 році область посіла восьме місце серед регіонів держави.

Упродовж 2018 року 18,8 тис. мешканців області виїжджали за кордон, що на 4,5 тис. або на 31,2% більше, ніж попереднього, а кількість іноземних туристів, які відвідали область, склала 3,4 тис. проти 3,2 тис. осіб у 2017 році. Найбільш популярними для наших краян залишаються Туреччина, Єгипет, Болгарія та Польща. Мапа подорожей включала також такі країни, як Чехія, Словаччина, Чорногорія, Греція, Польща, Італія тощо. Для мандрівок Прикарпаттям використали свій вільний час іноземні громадяни здебільшого з Молдови, Білорусі, Румунії та Литви. Подорожували у межах країни 33,6 тис. осіб (у 2017 році – 47 тис. осіб).

Крім того, одноденними турами скористалися 1,7 млн. екскурсантів та відвідувачів туристичних об’єктів області.

 

Детальніше:http://ww2.if.gov.ua/tlumatska/ua/news/detail/96327.htm


26.09.2019 | Актуально

Тільки разом зі США та ЄС ми можемо зупинити війну в Україні – Володимир Зеленський під час зустрічі з Дональдом Трампом

 

Президент України Володимир Зеленський зустрівся у Нью-Йорку з Президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом. Він подякував США за підтримку України.

«Ми маємо дві війни. Перша – з корупцією, але ми в цій війні, я певен, переможемо. Та моє першочергове завдання – зупинити війну на Донбасі й забрати назад наші території – Крим, Донбас. Дякую за вашу підтримку у цій справі», – зазначив Глава Української державипід час зустрічі.

Президент також подякував європейським країнам за підтримку. «Тільки разом зі США та ЄС ми можемо зупинити війну», – додав Володимир Зеленський.

Глава держави наголосив, що Україна – найбільша країна у Європі, але хоче бути ще й найзаможнішою. Він розповів, що відбулася зміна парламенту та уряду, перезавантажено Генеральну прокуратуру й запущено Вищий антикорупційний суд, ухвалено низку законів, які допоможуть пришвидшити економічне зростання й подолати корупцію.

Володимир Зеленський також наголосив на зацікавленості України в американських інвестиціях.

Зі свого боку Дональд Трамп зазначив, що вважає Україну стратегічно важливою для ЄС.

Президент США також наголосив на важливості збільшення товарообігу між країнами.

Глава Української держави подякував Президенту США за запрошення відвідати Вашингтон та запросив його здійснити візит в Україну.


26.09.2019 | Важливо

Належний стан посівів – запорука майбутнього врожаю 

 

Фітосанітарний стан озимих культур восени поточного року багато в чому залежатиме від агрокліматичних умов вегетації. Одним з основних завдань догляду за посівами має бути попередження та недопущення пошкоджень посівів восени. Повсюди особливої уваги вимагатимуть посіви колосових культур ранніх строків сівби, тому важливим залишатиметься вчасний захист озимини за обмеження чисельності шкідливих організмів до економічного і господарського невідчутних рівнів.

Про це говорилося на нараді з питань прогнозу фітосанітарного стану посівів озимих культур в осінній період та порядок офіційного встановлення та/або підтримання статусу місця виробництва від регульованих шкідливих організмів в якій взяли участь керівництво департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації спільно з науковцями та керівниками управління фітосанітарної безпеки та Прикарпатської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН.

За оперативною інформацією наданої департаментом агропромислового розвитку обласної державної адміністрації станом на 26 вересня поточного року в області на завершенні посів озимого ріпаку. Крім того продовжується посів озимих колосових, зокрема, озимої пшениці – 30 відс., озимого ячменю – 40 відс. та озимого жита – 43,2 відсотків до прогнозу.

Тому регулярні обстеження і своєчасний захист озимих попередять ускладнення фітосанітарного стану та сприятимуть успішній перезимівлі рослин.


26.09.2019 | Актуально

У Тлумачі провели командно-штабне навчання

 

25 вересня на території Тлумацького райавтодору проведено командно-штабне навчання на тему «Управління діями сил цивільного захисту при загрозі і виникненні надзвичайних ситуацій під час проходження осінньо-зимового періоду».

У часть у заході взяв перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Присяжнюк.

 

Детальніше:http://ww2.if.gov.ua/tlumatska/ua/news/detail/96322.htm


26.09.2019 | Актуально

Підписані закони про об’єднання звітності з єдиного внеску та з податку на доходи фізичних осіб 

 

Як інформують в головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області, 19 вересня Президентом України підписано закони № 115 – IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та № 116 – IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податку на доходи фізичних осіб».

Змінами передбачено, що звіт про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб і суми утриманого з них податку, також про суми нарахованого єдиного внеску подається за основним місцем обліку у строки, встановлені для податкового кварталу з щомісячною розбивкою звітного кварталу. При цьому такий розрахунок необхідно подавати лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податків – фізичній особі податковим агентом.

Платники єдиного податку першої та другої груп подають податкову декларацію з у строк, встановлений для річного податкового періоду з відображенням відомостей про суми ЄСВ, нарахованого, обчисленого і сплаченого за себе в порядку, визначеному законом для даної категорії платників, а платники податку третьої групи - у строки, встановлені для квартального звітного періоду. Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування суми ЄСВ будуть відображати в декларації про майновий стан при звітуванні за рік.

Крім цього, за неподання податкової звітності, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або помилками у ній, якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та / або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку передбачено штраф 510 грн. За ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення передбачено накладення штрафу у розмірі 1020 грн.

Зазначені штрафи не застосовуватиметься, якщо порушення у податковій звітності пов'язані із нарахуванням податкової соціальної пільги і неточності виправив сам платник податку.

Склад і форма звітності буде розроблена Міністерством фінансів України.

Закони опубліковані в Голосі України» від 25.09.2019 року № 183 і наберуть чинності з 1 січня 2021 року.Отже нову звітність з ПДФО та ЄСВ вперше необхідно буде подавати за І квартал 2021 року.


26.09.2019 | Актуально

Проведено профорієнтаційнийурок для учнів 8 та 9 класів Надорожнянського НВК

 

Одним із основних напрямків діяльності служби зайнятості є профорієнтаційна робота з учнівської молоддю. З метою підвищення рівня інформованості учнів про світ професій, популяризації робітничих  професій, допомоги школярам у виборі свого професійного майбутнього 25 вересня 2019 року фахівець з профорієнтації Тлумацької районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Мар’яна Олійник провела профорієнтаційний урок для 15 учнів 8 та 9 класів Надорожнянського НВК.

В ході уроку учні ознайомилися з професіями, актуальними  на ринку праці району, послугами, що надаються центром зайнятості, основною формулою вибору професії «Хочу. Можу. Треба», класифікували  професії за приналежністю до однієї з  п’яти  груп,  розбирали ситуації, що стосуються професійного вибору.

На завершення уроку  М.Олійник  ознайомила учнів з платформою для онлайн профорієнтаційного тестування «Моя професія: консультаційна мережа» для визначення професійних інтересів, здібностей та психологічних схильностей, а також рекомендувала отримати індивідуальні консультації фахівців служби  зайнятості, записавшись на прийом через сервіс “Електронна черга”

Також, 25 вересня 2019 року було проведено зустріч учнів Надорожнянського НВК з представниками професії бармен,офіціант, кухар, продавець у ПП Мітітелу Даниїла Михайлівна . Розпочала Професіографічну екскурсію спеціаліст районної філії Мар’яна Олійник, звернувши увагу учасників на фактори, які необхідно враховувати щоб вибір професії був справді свідомим і вільним: поінформованість про професію, знання своїх можливостей, уміння співвідносити особисті риси з вимогами, які ставить професія. Під час професіографічної екскурсії учні побачили робочі місця працівників, мали можливість поспілкуватися з ними та спостерігати за роботою досвідчених професіоналів. На завершення заходу підприємець Д.Мітітелу наголосила, що даний захід сприяє підвищенню поінформованості серед учнівської молоді, підвищує їх інтерес до професій, актуальних на місцевому ринку праці, та побажала юним учасникам вдалого вибору професійної долі.


26.09.2019 | Актуально

На празнику спогадів

 

25 вересня в Народному Домі м.Тлумач відбувся вечір пам’яті Ганни Яців - самодіяльної народної поетеси, прозаїка, піснярки, майстрині декоративно-ужиткового розпису, члена Національної спілки художників України.

На заході були присутні пошанувальники її творчості.

В одній душі вжилась проста селянка і  художниця самобутнього народного мистецтва. В одній долі туго сплелися горе і радість, вдячність Богу за сили і терпіння, з якими йшла по життю.

Зі сцени у виконанні працівників культури райдержадміністрації та викладачів і студентів Тлумацького коледжу прозвучали її поезії та пісні.

Хай там у небесних просторах вона відчує, що її друзі і земляки її не забувають і ще довго у мистецькому сузір’ї буде світитися її незабутнє ім’я. Вона з нами сьогодні, вона з нами завжди, бо такі таланти не зникають самі по собі, а переходять у той світ, що називається невмирущим.

 

Детальніше: http://ww2.if.gov.ua/tlumatska/ua/news/detail/96291.htm


26.09.2019 | Актуально

Літературна зустріч працівників бібліотек Тлумацької ЦБС із Володимиром Шовкошитним та Марією Ткачівською 

 

Відбулась літературна зустріч бібліотечних працівників району із українським поетом, письменником, доктором філософії, професором кафедри політології  Міжнародної  Кадрової  Академії, автором понад 20 книг прози і поезії, наукових статей і публіцистики, сценаріїв художньо-публіцистичних фільмів, лауреатом всеукраїнських та Міжнародних премії,  директором видавництва «Український пріоритет» Володимиром Шовкошитним.

Неординарний, мудрий професор із власними поглядами на світ і буття, презентував, як власні доробки, так і новинки авторів видавництва «Український пріоритет», а також книги кандидата педагогічних наук, доцента, професора кафедри української  літератури ДВНЗ національного університету ім. В. Стефаника» Ольги Слоньовської.

В центрі уваги письменника видавця, публіциста, літератора пропоганда національної ідеї, що виражається двома словами: «Слава Україні». Поділився цікавими думками, міркуваннями про українську книгу та її талановитих авторів.

 

Детальніше: http://ww2.if.gov.ua/tlumatska/ua/news/detail/96290.htm


26.09.2019 | Важливо

Увага! З 1 жовтня почнуть діяти нові рахунки для сплати податків

Тисменицьке управління ГУ ДПС в Івано-Франківській області повідомляє про відкриття нових рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевого бюджетів відповідно до вимог стандарту IBAN (29 літерноцифрових символів) із збереженням довжини номера аналітичного обліку не більше 14 цифрових символів.

Перехід на міжнародні номери рахунків при обслуговуванні бюджетів за доходами буде здійснено Казначейством з 01 жовтня 2019 року.

Додаток рахунки: дб.xls, мб.xls.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

Тлумацька РДА у facebook

Я маю право
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Єдиний голос - комунікаційна платформа
Інформаційна кампанія "Герої наших сердець"
Рада регіонального розвитку
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Національна Академія державного управління при президентові України
Охорона праці очима дітей

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області