16 січень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Новини
 На головну
14.12.2020 | .

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

 

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ N 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом 10 листопада 2006 року.

У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібно це свято, якщо є 26 квітня - Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня вибрано для вшановування учасників ліквідації.

Справа в тому, що 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня в газеті «Правда» надруковано повідомлення про те, що держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Ті, хто вважають 14 грудня своїм святом, вже давно називають цей день Днем ліквідатора. Ще в 1986 р. учасники ліквідації зібралися разом, щоб відзначити свою першу перемогу. У 1994 р. громадські організації чорнобильців України звернулися з листом до керівників держави, у якому запропонували заснувати в календарі день учасників ліквідації чорнобильської катастрофи. Тоді офіційне рішення не було прийнято, але ліквідатори самостійно почали відзначати цю дату. Святкування було офіційно дозволено, від різних силових структур виділялася почесна варта, покладалися вінки від керівників держави, іноземних посольств і громадських організацій, але було відсутнє визнання цього дня на державному рівні.

Доданнядержавного статусу Дню ліквідатора ще раз нагадує суспільству про проблеми ліквідаторів-чорнобильців, найважливіша з яких - недостатній для нормального життя розмір пенсії. Безпосередньо з цією проблемою пов’язана і інша - проблема статусу ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Тільки перші 5 тисяч з тих, хто ліквідовував аварію, офіційно стали називатися ліквідаторами, отримавши відповідні посвідчення, а з 1992 р. всім іншим видавали «корочки» постраждалих від чорнобильської катастрофи.

Незважаючи на всі труднощі і проблеми, самі ліквідатори називають 14 грудня святом. 

32 роки минуло від 26 квітня 1986 року – дня трагедії, наслідки якої не дають і, вочевидь, не даватимуть спокою ще багато років. Але назавжди залишиться в серцях людей невмируща пам'ять про солдатів атомного фронту, який відкрився у раніше мало кому відомому куточку українського Полісся – Чорнобилі. 

"Ми висловлюємо велику пошану ліквідаторам Чорнобильської катастрофи.Низько схиляємо голови перед тими, хто усвідомлено й жертовно віддав своє життя, виконавши найвищий обов'язок перед рідною землею і перед рідним народом – зупинив ескалацію катастрофи, унеможливив її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України, інших народів сусідніх і не сусідніх держав.Їхній подвиг є яскравим свідченням того, що лише ми самі, спроможні відвести біду від нашого дому, від кожного мешканця нашої землі і наших нащадків.Низький уклін пам'яті тих, хто не дожив до цього дня. Обов’язок кожного з нас – пам’ятати про це й підтримувати тих, до кого у сім’ю прийшла чорнобильська біда", - йдеться у повідомленні на сайті Міністерства соціальної політики України.


14.12.2020 | .

Реєстрація земельної ділянки у ЦНАПі

     

    Зареєструвати власність чи інші права (оренду, сервітут, суперфіцій, емфітевзис) на землю можна через місцевий центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), який приймає документи для державної реєстрації речових прав на нерухоме майно. Саме після реєстрації в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, виникає, змінюється чи припиняється відповідне право.

 

http://ww2.if.gov.ua/tlumatska/ua/news/detail/110774.htm


14.12.2020 | .

Василь Івасик взяв участь у відеонараді щодо передачі спільного майна у власність територіальних громад

 

Чи ненайактуальнішим для новостворених територіальних громад постає питання передачі майна зі спільної у комунальну власність територіальних громад. З цієї нагоди у Міністерстві розвитку громад та територій України провели онлайн-нараду із представниками профільних міністерств, керівниками обласних державних адміністрацій. Участь у заході взяв заступник голови обласної державної адміністрації Василь Івасик.

 

http://www.if.gov.ua/news/vasil-ivasik-vzyav-uchast-u-videonaradi-shodo-peredachi-spilnogo-majna-u-vlasnist-teritorialnih-gromad


11.12.2020 | .

Максим Степанов повідомив деталі посилення карантинних обмежень

 

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов роз’яснив, які обмеження діятимуть під час посиленого карантину з 8 до 24 січня 2021 року та назвав основні причини його запровадження.

 

http://www.if.gov.ua/news/maksim-stepanov-povidomiv-detali-posilennya-karantinnih-obmezhen


11.12.2020 | .

За минулу добу в області виявили 275 хворих із COVID-19, 287 прикарпатців – побороли цю недугу

 

Впродовж останньої доби в Івано-Франківській області зафіксовано 275 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. При цьому одужали 287 хворих, семеро померли.

http://www.if.gov.ua/news/za-minulu-dobu-v-oblasti-viyavili-275-hvorih-iz-covid-19-287-prikarpatciv-poboroli-cyu-nedugu


11.12.2020 | .

Ринок праці: зайнятість та безробіття на Івано-Франківщині

 

За одинадцять місяців цього року Івано-Франківській обласній службі зайнятості вдалося забезпечити місцем праці 24,6 тис. осіб, котрі звернулися з метою працевлаштування. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 562 безробітних.

 

 

http://www.if.gov.ua/news/rinok-praci-zajnyatist-ta-bezrobittya-na-ivano-frankivshini-1


11.12.2020 | .

Прем’єр-міністр: Доступне, здорове і збалансоване харчування у школах має бути забезпечене для кожної дитини

 

Під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, в рамках ініціативи дружини Президента України Олени Зеленської, відбулася онлайн-нарада з питань реформування системи шкільного харчування.

 

http://www.if.gov.ua/news/prem-yer-ministr-dostupne-zdorove-i-zbalansovane-harchuvannya-u-shkolah-maye-buti-zabezpechene-dlya-kozhnoyi-ditini


10.12.2020 | .

Президент підписав указ щодо підготовки заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

 

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 556/2020 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення екологічної безпеки та підготовку заходів до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи».

 

http://www.if.gov.ua/news/prezident-pidpisav-ukaz-shodo-pidgotovki-zahodiv-do-35-h-rokovin-chornobilskoyi-katastrofi


10.12.2020 | .

Відбулась групова консультація для безробітних осіб з інвалідністю 

 

 

З метою допомоги особам з інвалідністю  в пошуку роботи, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці 09 грудня  2020 року заступник директора - начальник відділу надання соціальних послуг Тлумацької районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Вікторія Пилипів провела групову консультацію для безробітних осіб з інвалідністю. В даному заході взяв участь головний спеціаліст відділу Тлумацького бюро правової допомоги Івано–Франківського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги – Наталія Чігур.

Вікторія Пилипів поінформувала про правила взаємодії безробітних із службою зайнятості в період карантину,  про спектр послуг служби зайнятості, про ситуацію, що склалася на ринку праці, а також ознайомила із правами та обовязками безробітних Надалі,  Наталія Чігур  надала інформацію  про роботу системи безоплатної правової допомоги та про можливості осіб з інвалідністю отримати безоплатну вторинну правову допомогу.

Під час заходу відбувся діалог учасників.

       Усі присутні ознайомились з актуальними вакансіями місцевого ринку праці.

        Служба зайнятості  всебічно сприяє і бере активну участь у реалізації заходів щодо соціального захисту та поліпшення умов життя осіб з інвалідністю.

    


10.12.2020 | .

До уваги учасників дорожнього руху! Можливе підмерзання автошляхів!

 

Зима нагадує про себе. 9 грудня є висока вірогідність випадання опадів (крижаного дощу із переходом у сніг) при мінусових температурах, що зможе спричинити підмерзання проїжджої частини автошляхів.

 

http://www.if.gov.ua/news/do-uvagi-uchasnikiv-dorozhnogo-ruhu-mozhlive-pidmerzannya-avtoshlyahiv.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
"Україна- ЄС"
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області