21 жовтень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Новини
 На головну
22.09.2020 | .

Володимир Зеленський підписав закон щодо забезпечення оздоровлення й відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки

 

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо забезпечення оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки» № 829-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 1 вересня 2020 року.

 

http://www.if.gov.ua/news/volodimir-zelenskii-pidpisav-zakon-shodo-zabezpechennya-ozdorovlennya-j-vidpochinku-ditei-yaki-potrebuyut-osoblivoyi-uvagi-ta-pidtrimki


22.09.2020 | .

За час пандемії на Івано-Франківщині одужали 5406 пацієнтів

 

Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації інформує, що станом на 21 вересня в області зареєстровано 12538 випадків захворювань на коронавірусну інфекцію, з них 156 за минулу добу.

http://www.if.gov.ua/news/za-chas-pandemiyi-na-ivano-frankivshini-oduzhali-5406-paciyentiv


21.09.2020 | .

Повнолітні діти повинні піклуватися про своїх непрацездатних батьків

 

Обов'язок повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків закріплено в статті 51 Конституції України.

Сімейний Кодекс виділяє такі підстави виникнення обов'язку повнолітніх дочки, сина утримувати батьків:

Повнолітні дочка, син зобов'язані утримувати батьків які є      непрацездатними,    потребують матеріальної допомоги.

Якщо мати, батько були позбавлені батьківських прав і ці права не були поновлені, обов'язок утримувати матір, батька у дочки, сина, щодо яких вони були позбавлені батьківських прав, не виникає.

Дочка, син крім сплати аліментів зобов'язані брати участь у додаткових витратах на батьків, викликаних тяжкою хворобою, інвалідністю або немічністю.

Аліменти на утримання батьків можуть стягуватись:

·         у добровільному порядку;

·         у судовому порядку (примусово).

Вважається, що повнолітні діти виконують свої обов’язки щодо утримання непрацездатних батьків добровільно. Разом з цим батьки та діти можуть врегулювати свої відносини за домовленістю (договором), якщо це не суперечить вимогам законодавства та моральним засадам суспільства. У випадку якщо повнолітні дочка, син не надають матеріальну допомогу добровільно батьки мають право звернутися до суду.

За подання позовної заяви у справах про стягнення аліментів позивач звільняється від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

До позовної заяви, оформленої відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України, додаються докази, що обґрунтовують позовні вимоги (стягнення аліментів), наприклад:

документи, що підтверджують доводи позивача про потребу в матеріальній допомозі (довідка з управління Пенсійного фонду про розмір пенсії, довідка з лікувальної установи про захворювання тощо);

довідка про склад сім'ї;

довідка про заробітну плату відповідача (у разі наявності) тощо.

Отже, у випадку якщо повнолітні дочка, син не надають матеріальну допомогу добровільно батьки мають право звернутися до суду.

Позовна заява про стягнення аліментів подається у порядку цивільного судочинства до районних, районних у містах, міських та міськрайонних судів за зареєстрованим місцем проживанням або перебуванням відповідача або позивача.

Відділ Тлумацьке бюро правової допомоги


21.09.2020 | .

 

У Тлумачі відбулось урочисте відкриття інклюзивно-ресурсного центру

 

У понеділок, 21 вересня, за присутності керівництва районної державної адміністрації, районної ради, міської отг, окремих депутатів, освітян у місті Тлумач відбулось урочисте відкриття  -  Комунальної установи  Тлумацький районний Інклюзивно-ресурсний центр Тлумацької районної ради Івано-Франківської області.  

Детальніше: https://www.facebook.com/tlumatskahttp://ww2.if.gov.ua/tlumatska/ua/news/detail/108155.htm


21.09.2020 | Освіта

 

Проінспектовано освітні заклади району

 

У понеділок, 21 вересня, голова районної державної адміністрації Сергій Гаєвський, спільно із начальником відділу освіти РДА Володимиром Пеником здійснили робочу поїздку у окремі освітні заклади району. Мета візиту - моніторинг закладів загальної середньої освіти та дошкільних закладів в умовах карантину, дотриманням протиепідемічних заходів та забезпечення безпеки здоров'я школярів та вчителів освітніх закладів.

Сергій Гаєвський ознайомився із навчально-виховним процесом Олешівського, Нижнівського та Палагицького навчального закладів. Перевірено харчові блоки, шкільні котельні,  матеріально-технічну базу шкіл тощо. Обговорено з керівниками  закладів  інші питання.

Відповідно до рекомендацій МОЗ, освітянами району розроблено ряд заходів та алгоритм дій в умовах адаптивного карантину. До прикладу, соціального дистанціювання дотримуються за рахунок унеможливлення масових скупчень, відкрито декілька входів до шкільних будівель, збільшено відстань між партами, зроблена розмітка на підлозі для організованого руху коридорами, передбачена можливість проведення уроків на відкритому повітрі. У всіх навчальних закладах обладнано місця для обробки рук та збору використаних масок і рукавичок, заклади освіти забезпечені дезінфікуючими та миючими засобами, обладнано кімнати тимчасового ізолювання.

Результати огляду, в цілому, засвідчують належний санітарний стан, створення безпечних умов освітнього процесу в умовах карантину.

 


21.09.2020 | .

Область звертатиметься до Уряду задля виділення додаткових коштів на відновлення пошкоджених стихією об’єктів

 

Станом на сьогодні із виділених для області 480 мільйонів гривень на подолання наслідків стихії вже використано 157 мільйонів. За ці кошти виплачено матеріальну допомогу людям, які постраждали від червневої негоди, та профінансовано частково капітальний ремонт зруйнованих об’єктів.

http://www.if.gov.ua/news/oblast-zvertatimetsya-do-uryadu-zadlya-vidilennya-dodatkovih-koshtiv-na-vidnovlennya-poshkodzhenih-stihiyeyu-ob-yektiv


21.09.2020 | .

Президент на представленні Стратегії розвитку Івано-Франківщини: Ми будуємо країну, яка завжди буде на декілька кроків попереду

 

Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки в Івано-Франківську область взяв участь у представленні Стратегії розвитку регіону до 2027 року.

 

http://www.if.gov.ua/news/prezident-na-predstavlenni-strategiyi-rozvitku-ivano-frankivshini-mi-buduyemo-krayinu-yaka-zavzhdi-bude-na-dekilka-krokiv-poperedu


21.09.2020 | .

«Велике будівництво»: Володимир Зеленський оглянув відремонтований стадіон спортивного комплексу ім. Гемби в Івано-Франківську

 

У Івано-Франківську Президент України Володимир Зеленський проінспектував стадіон спортивного комплексу імені А. П. Гемби, капітальний ремонт якого було здійснено в межах Національної програми «Велике будівництво».

 

http://www.if.gov.ua/news/velike-budivnictvo-volodimir-zelenskij-oglyanuv-vidremontovanij-stadion-sportivnogo-kompleksu-im-gembi-v-ivano-frankivsku


18.09.2020 | .

 

На Прикарпатті завершили проведення пероральної вакцинації

диких м’ясоїдних тварин від сказу

 

В період з 04.09. до 11.09.2020 року на території Івано-Франківської області провели осінню кампанію з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу. Приманки з вакциною розповсюджували шляхом розкидання авіатранспортом над територіями лісових та польових угідь, поза межами населених пунктів.  Всього розкидано 307,1 тис. приманок на території 12,284 тис. км².

Розповсюдження приманок, які містять високоімунну безпечну вакцину проти сказу, здійснювалось за участю чотирьох літаків АН-2 зі злітно-посадкової смуги аеродромів у м. Виноградів Закарпатської області та м. Коломия Івано-Франківської області. Кампанія проводилась під контролем спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Заходи здійснювались відповідно до положень міжнародної угоди між Міністерством аграрної політики та продовольства України і Міністерством сільського господарства Угорщини щодо виконання Програми боротьби зі сказом на території України в 2018-2020 році та виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в області на 2020 рік.


18.09.2020 | Статистика

До  Дня працівників лісу

 

Головне управління статистики інформує.  Івано-Франківщина є однією з найбільш лісистих в Україні – лісові угіддя займають  майже 46% території області або 639,9 тис.га.

На підприємствах лісогосподарського комплексу області у I півріччі 2020р. було зайнято 3 тис. осіб або 1,6% працівників підприємств, установ, організацій області з кількістю найманих працівників 10 і більше осіб. Заробітна  плата штатного працівника галузі у цьому періоді склала 7176 грн на місяць, що у 1,5 раза перевищує законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати.

У розвиток підприємств лісового господарства та лісозаготівель області у 2019р. спрямовано 30 млн.грн капітальних інвестицій, у січні–червні 2020р. – 2,6 млн.грн.

Одним із основних завдань працівників лісогосподарської галузі є відновлення лісових ресурсів. У 2019р. роботи по відтворенню лісів проведено на 2,3 тис.га  земель лісового фонду, з них на 1,1 тис.га здійснено садіння і висівання лісу. Крім того, у вкриті лісовою рослинністю землі переведено 2,8 тис.га лісових культур та ділянок з природним поновленням.

Захист лісів від шкідників та хвороб лісу у 2019р. проведено на площі 3,9 тис.га, з них основну частину (99%) становили профілактичні біотехнічні заходи. У результаті проведених заходів і під впливом природних факторів у 2019р.  ліквідовано осередків  шкідників і  хвороб лісу на площі 6,8 тис.га..

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Дія. Цифрова освіта
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області