28 Травень 2020
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
Про відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю у 2019 році
 На головну

Про відповідальність роботодавців

за порушення законодавства про працю у 2019 році

 

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» з 01.01.2019 р. розмір мінімальної заробітної плати встановлено в розмірі 4 173 грн. Таким чином, поряд із збільшенням мінімальної заробітної плати зросли і розміри штрафних санкцій, передбачених за порушення трудового законодавства.

За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску, передбачено фінансову відповідальність у вигляді 30 мінімальних зарплат, або 125 190 грн, за кожного незареєстрованого найманого працівника.

За недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці (за недоплату за роботи в нічний час, роботи в вихідний або святкові дні, понадурочні роботи), встановлених законом гарантій і пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбаченнях законами України, передбачено фінансове покарання у вигляді 10 мінімальних зарплат — 41 730 грн.

За порушення встановлених термінів виплати заробітної плати найманим працівникам, інших виплат, передбачених законом про працю, більш як за один місяць, чи виплату їх не в повному обсязі, роботодавець несе відповідальність трьома мінімальними зарплатами — 12 519 грн.

За порушення інших вимог трудового законодавства передбачено фінансову відповідальність роботодавця у розмірі однієї мінімальної заробітної плати 4 173 грн.

За фактичний допуск працівника без трудового договору та за несвоєчасне повідомлення Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу до керівників підприємств може бути застосовано адміністративну відповідальність у розмірі від 8 500 грн до 17 000 грн.

Нагадаємо, що постанову Кабінету Міністрів України № 295 “Про деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, визнано не чинною. Тепер інспекційні відвідування згідно постанови КМУ № 295 є незаконними і територіальні органи Держпраці мають проводити перевірки виключно в рамках Закону України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”. Основним завданням органів виконавчої влади залишається проведення широкої інформаційно-роз’яснювальної роботи серед роботодавців і населення, а також вивчення та аналіз причин “ризиковості” окремих суб’єктів господарювання.

 

 

Начальник управління соціального  

захисту населення райдержадміністрації                                                    Марія Соловій

Мазур, 22102
.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

 

Історична довідка від Українського інституту національної пам’яті
Тлумацька РДА у фейсбук
 
Працює гаряча лінія Тлумацької РДА
 
Безоплатна правова допомога
Про забезпечення функціонування української мови як державної
Єдиний голос - комунікаційна платформа
Анонс
Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області