12 грудень 2018
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Інститути влади

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


.
ВАС ВІТАЄ ТЛУМАЦЬКА ЗЕМЛЯ

Тлумаччина, - ця мальовнича перлина Покутського краю, з багатством природних ландшафтів та різноманітними цінними у науковому і естетичному відношенні видами фауни і флори, настояним на запашних травах чистим повітрям, м'яким вологим кліматом, цілющими джерелами, цікавими геологічними утвореннями, ботанічними, гідрологічними, археологічними пам'ятками природи, історії та культури, - вітає Вас!!!

Ласкаво просимо відвідати наш чудовий Покутський край!

Голова Тлумацької районної державної адміністрації

Іван Дрогомирецький

 

 Новини
11.12.2018 | Актуально

Стартувала операція «Новорічна ялинка»

 

На виконання доручення Держекоінспекції від 27.11.2018 №179, Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області розпочала щорічну природоохоронну операцію «Новорічна ялинка».

Інспекція спільно з ГУ Нацполіції в області та Івано-Франківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства розробила «План спільних дій по охороні хвойних молодняків в передноворічний період 2019 року». Розпочато проведення перевірок лісогосподарських підприємств щодо дотримання норм та лімітів заготівлі новорічних ялинок, перевірки по виявленню несанкціонованих рубок, а також фактів перевезення і незаконної реалізації новорічних ялинок.

Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області посилену увагу звертають проведенню перевірок на територіях селекційних плантацій та ділянках цінних хвойних порід, особливо – на територіях природно-заповідного фонду.

За незаконну рубку хвойних насаджень порушники будуть притягнені до відповідальності за ст.65 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення». Окрім того, за незаконні рубки будуть нараховані стягнення за завдану довкіллю шкоду відповідно до «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», затверджених Постановою КМУ від 23.07.2008 №665, і «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів», затверджених Постановою КМУ від 08.04.1994 №559.

Нагадуємо, що реалізація новорічних ялинок повинна проводитись лише при наявності  пластикових бирок зі штрих-кодом. Єдиним документом на право перевезення новорічних ялинок є товарно-транспортна накладна встановленого взірця з відповідними відмітками відвантажувача, видана лісогосподарським підприємством.

У передноворічний період як в обласному центрі, так і по районах традиційно буде організовано виїзну торгівлю хвойними деревами, новорічними гілками та композиціями, де ялинки можна придбати на законних підставах.

Державна екологічна інспекція в Івано-Франківській області наголошує громадянам не купувати новорічні ялинки сумнівного походження, не сприяти незаконному промислу, який завдає шкоди довкіллю.

11.12.2018 | Відділ культури РДА інформує

В рамках Всеукраїнського тижня права у бібліотеках району

відбулись заходи, приурочені Дню прав людини

 

10 грудня 1948 р. Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини.

Ухвалення Декларації стало своєрідною новою в історії людства. Кожна людина володіє гідністю з моменту народження і до смерті.

Кожній людині належить ряд прав. Україна дбає про дотримання прав своїх громадян. Положення Конституції України повною мірою відповідають Європейській конвенції про захист прав і основних свобод людини.

В бібліотеках району діють правознавчі кутки, виставки міркування «Держава. Право. Суспільство» - Яківка, Гарасимів, «Конституція – основа держави» - Жуків, Підвербці, Нижнів, «Право в нашому житті» - Хотимир,  Петрів, Олещино. Книги і матеріали знайомлять з історією та розвитком прав людини, розкривають поняття конституційних прав, свобод та прагнення України до європейських стандартів.

Особливо бібліотекарі звертають увагу на «Загальну Декларацію прав людини», збірники нормативних актів України, нову правову літературу.

В рамках Всеукраїнського тижня права бібліотеки району провели правові заходи для відвідувачів.

 

Детальніше: http://ww2.if.gov.ua/tlumatska/ua/news/detail/86623.htm

11.12.2018 | Прес-служба ОДА інформує

У найближчі дні в Україні очікують погіршення погодних умов

 

За даними Укргідрометцентру, у зв’язку із переміщенням з боку Чорного моря циклону середньої активності впродовж трьох днів у північних та центральних областях країни очікується туман, видимість 200- 500 м; сильні опади у вигляді дощу та снігу; на Півдні пориви вітру 15-20 м/с., у північних та центральних областях місцями ожеледь, на дорогах ожеледиця.

Про це сьогодні повідомлялося під час селекторної наради під головуванням віце-прем’єр-міністра України – міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Геннадія Зубка. Участь у заході взяв заступник голови облдержадміністрації Ярослав Паранюк, керівники профільних підрозділів ОДА та відповідних служб.

Зазначалося, що 13 грудня в Україні, крім східних областей, Прикарпаття та Закарпаття, вночі помірний, вдень невеликий сніг. На дорогах країни ожеледиця. Зважаючи на це, для звичного режиму роботи в областях необхідно  забезпечити водо-, газопостачання до осель, заздалегідь здійснити обробку дорожнього полотна на автомагістралях та автошляхах регіонів, організувати роботу пунктів обігріву, підготувати снігоочисну техніку та посипочні матеріали.

Окрім того, на рівні областей необхідно забезпечити конструктивну взаємодію на випадок перекриття доріг задля уникнення масового скупчення автомобілів. Також слід  підготувати резервні шляхи сполучення між населеними пунктами.

Варто додати, що в області суттєвого погіршення погодних умов не відбудеться. Можливі опади у вигляді дощу.

11.12.2018 | Відділ освіти РДА інформує

У Тлумачі відбувся обласний етап конкурсу фольклорно-етнографічних колективів серед здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти

 

У вівторок, 11 грудня, за сприяння відділу освіту райдержадміністрації, на базі Народного Дому м.Тлумача відбувся обласний етап конкурсу фольклорно-етнографічних колективів серед здобувачів освіти закладів загальної середньої та позашкільної освіти, метою якого було залучення молоді до відродження народних традицій, пропаганди українського фольклору та етнографії, збереження звичаїв та обрядів, залучення до участі в національно-релігійних святах, забезпечення змістовного дозвілля. В конкурсній програмі взяли участь фольклорно-етнографічні колективи з Городенківського, Снятинського, Тисменицького, Тлумацького, Коломийського районів. У виконанні учнівських колективів звучали колядки та щедрівки, різдвяні віншування, демонструвались різдвяні  фольклорно- етнографічні дійства.

Тлумаччинупредставляли учнівські колективи Обертинського БДЮТ Тлумацької районної ради та Олешанського ліцею Олешанської сільської ОТГ. Переможці конкурсу візмуть участь у галаконцерті, який відбудеться 14 січня в місті Івано-Франківськ. У затишному залі Народного Дому витав піднесений передріздвяний настрій. Голова обласного журі конкурсу Кузбит М.В. висловив щиру вдячність тлумачанам за організацію конкурсу в атмосфері новорічно-різдвяного декору сцени Народного Дому міста Тлумача.

Детальніше: http://ww2.if.gov.ua/tlumatska/ua/news/detail/86615.htm

11.12.2018 | Оголошення

До відома громадськості району!

 

14 грудня 2018 року, у пятницю, у Тлумацькій районній державній адміністрації відбудеться перше засідання Ради регіонального розвитку району. Розглядатимуться питання про хід реалізації в районі завдань державної регіональної політики та обговорюватиметься перспективний план розвитку території на 2019-2021 роки.

Початок заходу: 13:00 год.

Місце проведення: велика зала засідань органів влади району м.Тлумача вул. І. Макуха, 12.

 

11.12.2018 | Актуально

Аграрії Прикарпаття стали більше заробляти

 

Завдяки збільшенню виробництва продукції сільського господарства, середня заробітна плата штатних працівників сільськогосподарських підприємств області у жовтні цього року склала 10895 грн, що на 6,5 відсотків більше, ніж у попередньому місяці.

Загалом за січень - жовтень поточного року середньомісячна заробітна плата у сільському господарстві склала 10007 грн, а це на 40 відсотків більше відповідного періоду минулого року.

Для порівняння, по Україні середньомісячна заробітна плата у сільському господарстві за 10 місяців цього року – 7083 гривень.

11.12.2018 | Актуально

Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння служби зайнятості, зросла

 

За інформацією Івано-Франківської обласної служби зайнятості, в базі даних служби у січні листопаді цього року налічувалося 45,6 тис. вакансій, що на 22,7% більше, ніж у відповідному періоді минулого року. З обласними філіями співпрацювали 8,8 тисячі роботодавців. Загалом в межах цього періоду за сприяння служби зайнятості було укомплектовано 40,8 тис. вакансій, а рівень укомплектування вакансій склав 89,6%.

Кількість осіб, які працевлаштовані за сприяння служби зайнятості, зросла на 6,9 тис., або 20,3%, та становить 40,8 тисячі.

На 1 грудня 2018 року кількість зареєстрованих безробітних становила 7,7 тис. осіб, з яких 6,6 тис. отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю у листопаді 2018 року становив 2360 грн.

11.12.2018 | Фінанси

Платники податків перерахували до місцевих бюджетів Прикарпаття більше 4,5 мільярдів гривень

 

За січень-листопад 2018 року суб’єкти господарювання сплатили до місцевих бюджетів Прикарпаття 4553,5 млн. грн. податкових платежів.

Порівняно з відповідним період минулого року надходження зросли на 791,4 млн. грн. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Так, з початку року до місцевих скарбниць надійшло 2789,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб. Це на 541,4 млн. грн. більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Крім того, субєкти господарювання перерахували до місцевих скарбниць 567,7 млн.грн. єдиного податку, що на 119 млн. грн. більше ніж торік та 477 млн.грн. плати за землю, що на 28,2 млн. грн. більше показників 2017 року.

Платники податків сплатили 164,9 млн. грн. рентної плати за використання природних ресурсів, зокрема рентної плати за користування надрами – 109,9 млн.грн., за використання лісових ресурсів 43,5 млн. грн. та за спеціальне використання води – 11,5 млн. грн.

Надходження екологічного податку склали 238,4 млн.грн., акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів – 149,8 млн.грн. 

11.12.2018 | Актуально

Президент підписав Закон про припинення дії договору про дружбу з Росією

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та Російською Федерацією». «Непродовження договору з Росією слід розглядати не як епізод, а як частину нашої стратегії на остаточний розрив з колоніальним минулим і переорієнтацію на Європу», - підкреслив Президент. «Інші складові цієї стратегії: це є безвіз, Угода про асоціацію з ЄС, Томос про створення автокефальної незалежної української церкви, вихід з СНД, закріплення в Конституції курсу на вступ до НАТО та Євросоюзу, створення потужної, патріотичної і професійної української армії, підтримка української мови, власна історія і зміцнення нашої національної ідентичності», - зазначив Петро Порошенко. Глава держави також повідомив, що від Міністерства закордонних справ України вимагає завершення роботи з інвентаризації договірно-правової бази з Росією. «Будемо і надалі робити висновки про корисність тих чи інших угод», - сказав Порошенко.

Петро Порошенко зауважив, що цей договір не був розірваний раніше заради того, щоб використовувати його положення як базу для наших численних позовів до міжнародних судів та інших міжнародних інстанцій до Росії – як порушниці цього договору та норм міжнародного права. Зокрема, він навів окремі положення цього договору, де зазначається, що сторони «будують  відносини одна з одною на основі принципів  взаємної поваги…, територіальної цілісності, непорушності кордонів…, незастосування  сили, невтручання у внутрішні   справи…, сумлінного виконання взятих міжнародних зобов'язань…,норм міжнародного права…» .  

10.12.2018 | Актуально

Про грудневий перерахунок пенсій

 

З 1 грудня 2018 року відповідно до Закону України "Про Державний бюджет на 2018 рік" прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зріс із  1435 грн. до 1497 грн. А це стало підставою для проведення перерахунку тих пенсій, які залежать від цього показника.

Такий перерахунок був проведений усіма управліннями Пенсійного фонду України.

 

З 1 грудня 2018 року у зв’язку із зміною прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб зростуть такі види виплат:

Мінімальна пенсія за віком (для непрацюючих пенсіонерів);

Мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій;

Мінімальні пенсійні виплати особам з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС із числа учасників ліквідації;

Мінімальна пенсія шахтарям;

Мінімальна пенсія сім’ям «військових» пенсіонерів;

Пенсії за особливі заслуги перед Україною;

Надбавка за понаднормовий стаж (для непрацюючих пенсіонерів);

Максимальна пенсія з 14350 грн. зросла до 14970 грн;

Надбавка донорам (10% ) з 177,7 грн. зросла до 185,3 грн.

Є пенсійні виплати, розмір яких у грудні не змінився у порівнянні з листопадом поточного року у зв’язку з тим, що пенсіонер працює, або після проведення перерахунку розмір пенсії підвищився, однак на цю суму  зменшилася фіксована індексація, чи інші види доплат.   

 

В Тлумацькому районі середній розмір підвищення складає 37,81 грн. Додаткова потреба на виплату усіх пенсій склала 474,8 тис. грн.


.

Електронна пошта

vptlum@ukr.net

 

23803078@mail.gov.ua

 

Тлумацька РДА у facebook

Інформація для людей із порушенням слуху
Корисна інформація для людей із вадами зору для перегляду веб-сайту

.
100-річчя державної служби
.
Центр допомоги учасникам АТО
Я маю право
 
Вакантні посади Тлумацької районної державної адміністрації

 

Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція "Відповідальність починається з мене"

.

Оперативна інформація з питань цивільного захисту та дій у надзвичайних ситуаціях

 

Статистика сайту

MyCounter - счётчик и статистика


.

Розробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області