20 Вересень 2021
Пошук
Розширений пошук

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти
Реєстрація
Урядові сайти

 

 

Описание: http://ww2.gov.if.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/19242/banerrajrada2.jpg

 

   

Описание: http://www.if.gov.ua/images/dpa.gif

 


 

 

 

 

 

 

 

.


Правила безпеки
 На головну / Структурні підрозділи райдержадміністрації / Головний спеціаліст з питань цивільного захисту

>>Правила та порядок поводження і дій населення при виявленні ознак злочинної діяльності щодо важливих об’єктів>>

 

 

Якщо ви заблукали у лісі

    Зберігайте спокій та уникайте паніки. Якщо ви панікуєте - думати логічно неможливо.

    Негайно зупиніться і присядьте. І не робіть більше жодного кроку, не подумавши. Думати можна тільки про одне, як дістатися того місця, звідки починається знайомий шлях.

    Пригадайте останню прикмету на знайомій частині шляху і постарайтеся простежити до неї дорогу. Якщо це не вдається, пригадайте знайомі орієнтири, найкраще - залізницю, шосе. Прислухайтеся. При відсутності знайомих орієнтирів, стежок і доріг виходьте "на воду" - униз за течією. Струмок виведе до ріки, ріка - до людей. Якщо орієнтирів немає, залізьте на найвище дерево - погляд з висоти допомагає краще зорієнтуватися.

    Існує багато способів визначення сторін горизонту:

        за допомогою компаса: стрілка компаса завжди показує напрям на північ;

        за положенням Сонця: в основі приблизного визначення лежить врахування часу визначення. При цьому виходять з того, що у північній півкулі Сонце приблизно знаходиться: о 7 годині - на сході, напрям тіні показує на захід; о 13 годині - на південь, тіні від предметів найкоротші і їх напрям завжди показує на північ; о 19 годині - на заході.

        за Сонцем та годинником - тримайте годинник в горизонтальному положенні, поверніть його так, щоб годинна стрілка була направлена на сонце. Пряма, що ділить кут навпіл між годинною (малою) стрілкою та напрямом від центра годинника на цифру "1" циферблата, покаже напрямок на південь

        за Полярною зіркою - напрямок на Полярну зірку завжди відповідає напрямку на північ. Знайдіть сузір'я Великої Ведмедиці, яке має вигляд ковша із семи яскравих зірок, а потім подумки проведіть пряму лінію через дві крайні зірки "ковша" і відкладіть на ній приблизно п'ять відрізків, що дорівнюють відстані між двома зірками. Наприкінці лінії і буде зірка, що майже нерухомо "висить" цілий рік над Північним полюсом та показує напрямок на північ.

        за Місяцем. Опівночі у своїй першій чверті ")" Місяць знаходиться на заході, у повний Місяць - на півдні, в останній чверті "(" - на сході;

        існують і менш точні прикмети, що дозволяють вибрати вірний напрямок. Мурашники завжди розташовуються з південного боку дерева, пенька або куща. Кора більшості дерев з північної сторони грубіша, іноді покрита мохом; якщо мох росте по всьому стовбурі, його найбільше з північної сторони, особливо поблизу коріння. Річні кільця на пні спиляного дерева розташовані нерівномірно - із південної сторони вони звичайно товщі. Просіки у великих лісових масивах завжди зорієнтовані у напрямку північ - південь або схід - захід.

    Правильно користуйтесь вогнем. Він є одним з основних засобів виживання в лісі. За допомогою вогню ви можете зберегти тепло, сушити одяг і подавати сигнали. Завжди тримайте сірники у водонепроникному пакеті.

    Уникайте переохолодження. Воно трапляється, коли людина не звертає уваги на холод та не має відповідного одягу і захисту.

    Використовуйте навички та вміння будування схованок (буда, навіс, намет і інш.) або користуйтесь природними печерами. Це допоможе виживанню у лісі, забезпечить вам захист і тепло.

    Бережіть та економно використовуйте воду. Вона більш важлива для вашого виживання, ніж їжа.

    Запам'ятайте! Діти повинні знати, що вони не будуть покарані за те, що заблукали. Були випадки, коли діти ховалися від шукачів через те, що боялися бути покараними.

    Навчайте дітей, що необхідно вибрати велике дерево (або якийсь інший об'єкт) біля примітного місця і знаходитися там. Повідомте дітей про необхідність кричати на шуми, що лякають їх. Якщо це звірі, вони злякаються та підуть геть. Це також допоможе швидше знайти їх тим, хто буде їх шукати.

Пам`ятайте! Куди б ви не пішли і де б не перебували, ви можете опинитись у екстремальних умовах. Тому:

    знайте приблизно свій шлях мандрівки;

    майте при собі засоби визначення напрямків сторін горизонту;

    майте одяг придатний для будь-яких погодних умов;

    майте достатньо їжі, води, сірників, речей та засобів для захисту свого життя.

Відділ з питань надзвичайних ситуацій РДА

 

 

 

Пам’ятка

щодо дотримання громадянами правил пожежної безпеки 

в осінньо-зимовий період

 

За 9 місяців 2015 року на території Івано-Франківщини виникло  понад  2300 пожеж, у вогні загинуло 38 осіб, ще 30 мешканців краю на пожежах отримали травми. Випадки загибелі людей під час пожеж зареєстровано у таких районах: Коломийському-8, Косівському-6, Городенківському-5, м.Івано-Франківську-4, Надвірнянському-3, Галицькому-2, Долинському-2, Рогатинському -2,  Богородчанському-1,  Верховинському-1, Рожнятівському-1,  Снятинському-1, Тлумацькому-1, Яремчанська МР-1.  

Вогонь завдав матеріальних збитків на суму близько 200 млн. гривень. Як свідчить статистика, майже 70 % пожеж виникає в житловому секторі.

 

 

Щоб зберегти своє життя та життя близьких вам людей пам’ятайте:

 

Основні правила експлуатації електроприладів:

- не допускайте використання для обігріву приміщень несертифікованих та саморобних нагрівальних приладів, газових кухонних плит;

- в разі використання серійних нагрівальних пристроїв прослідкуйте за тим, щоб вони були встановлені відповідним чином, обмежте доступ до них дітей;

- відстань від електричних опалювальних приладів до горючих матеріалів і конструкцій має становити не менше 0,25 м;

- дотримуйтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках;

- не залишайте без нагляду, у разі виходу з приміщень, увімкненими в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски тощо;

- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно кілька побутових електроприладів великої потужності;

- не допускайте застосування саморобних некаліброваних плавких вставок в запобіжниках електричного струму.

 

Основні правила експлуатації газових приладів:

- не користуйтеся несправними або пошкодженими газовими приладами;

- не проводьте самовільну газифікацію будинку (квартири, садового будинку);

- не дозволяйте дітям користуватися газовими приладами;

- не залишайте навіть на короткий час без нагляду увімкненими газові прилади;

- не користуйтеся газовими колонками, газифікованими опалювальними печами й іншими приладами при відсутності тяги в димарі;

- забороняється переносити та самовільно ремонтувати газове обладнання в приміщеннях, вносити зміни в конструкцію газових приладів і устаткування.

 

 

Основні правила експлуатації пічного опалення:

- забороняється залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- не користуйтесь печами, які мають тріщини;

- не розміщуйте паливо, інші займисті речовини та матеріали безпосередньо перед пічним отвором;

- не застосовуйте для розпалювання горючі рідини;

- не закріплюйте на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо:

- перед початком опалювального сезону піч слід перевірити, а за необхідності – прочистити димар. Взагалі огляд стану печей і димоходів необхідно здійснювати не менше двох разів на рік.

 

 Пам’ятайте самі та навчіть своїх дітей, що постійне виконання правил пожежної  безпеки – запорука збереження людських життів та матеріальних цінностей!

Зберігайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недоступних для них місцях.

        Не паліть у ліжку! Паління у ліжку – одна з основних причин смертельних випадків при пожежах в житлі громадян!

 

 

 

 

 

Описание: http://ww2.gov.if.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/20149/image002.gif

 

 

 Укриття населення в захисних спорудах

 Для захисту населення у надзвичайних ситуаціях використовуються різні способи та засоби. Серед них укриттю населення в захисних спорудах завжди надавалося першорядне значення як найбільш дієвому способу захисту.

У широких масштабах вони використовувались під час Великої Вітчизняної війни в 1941-1945 роках, відігравши важливу роль у порятунку людей, збереженні людських життів.

Створення сховищ для захисту від розривів бомб і снарядів і газосховищ для захисту від токсичної дії бойових отруйних речовин почалося незадовго до початку війни і було розгорнуто в масовому порядку безпосередньо з початком воєнних дій.

Про ефективність застосування захисних споруд можна судити за такими даними. Втрати серед населення в першій половині 1942 р. склали 15% від втрат в 1941 р., а в другій половині року - не більше 6%. Таким чином, з ростом забезпечення населення сховищами різко знизилися втрати. Усього ж за роки війни було забезпечено сховищами та укриттями 25,5 млн. чол., що зберегло життя багатьом тисячам людей, які піддавались небезпекам у результаті воєнних дій або внаслідок цих дій.

Слід зазначити, що поряд із захистом від сучасних засобів ураження ці споруди знаходили застосування для життєзабезпечення населення і рятувальників під час ліквідації надзвичайних ситуацій на Чорнобильській АЕС, наслідків землетрусу у Вірменії та при інших катастрофах і аваріях.

Крім того, вони використовувалися для захисту людей у зонах збройних конфліктів і в гарячих точках для розгортання пунктів життєзабезпечення аварійно-рятувальних формувань і населення: харчування, обігріву, надання медичної та іншої невідкладної допомоги, збору потерпілих і т.д.

Наявний досвід і розрахунки свідчать, що сховища, обладнані системами вентиляції із трьома режимами, забезпечують захист людей при радіаційних, хімічних і біологічних аваріях, пожежах, задимленнях, загазованостях, катастрофічних затопленнях, смерчах, ураганах, бурях, сильних снігопадах тощо.

Перебування людей у протирадіаційних укриттях збільшує надійність режимів радіаційного захисту при радіоактивному забрудненні місцевості.

Укриття найпростішого типу (підвали, льохи, підпілля, внутрішні приміщення будинків, траншеї, яри та ін.) також знижують рівень впливу вражаючих факторів надзвичайних ситуацій військового, природного та техногенного характеру.

У сучасних умовах у системі заходів цивільного захисту укриття людей у захисних спорудах як спосіб захисту від небезпек, що виникають у воєнний час, у поєднанні з евакуацією із зон ураження (забруднення) і використанням засобів індивідуального захисту, підвищує надійність захисту населення, а в умовах, коли з ряду причин можуть бути ускладнені евакуаційні заходи з великих міст у короткий термін, цей спосіб захисту стає єдино можливим і ефективним.

В останні роки в результаті реалізації планів інженерно-технічних заходів цивільного захисту на об'єктах економіки у містах і населених пунктах створено певний фонд захисних споруд цивільного захисту.

Ці споруди на сьогодні становлять основу системи інженерного захисту населення, створюють необхідні умови для збереження життя і здоров'я людей не тільки в умовах воєнного часу, але і у надзвичайних ситуаціях природного, техногенного та іншого характеру.

Існуюча організаційна система інженерного захисту населення вирішує завдання щодо поліпшення змісту та використання в мирний час наявних захисних споруд цивільного захисту, підтримки їх у готовності до захисту працюючих змін найважливіших об'єктів і населення від небезпек; пристосування в мирний час і в період загрози заглиблених приміщень, метрополітенів та інших споруд підземного простору під сховища і укриття; підготовки до будівництва в період загрози відсутніх захисних споруд цивільного захисту зі спрощеним внутрішнім обладнанням і укриттів найпростішого типу.

 

Начальник відділу з питань

надзвичайних ситуацій

райдержадміністрації                                                                            Ганна Ласкурійчук

 

 

 

Інформаційний матеріал

 

    З метою навчання населення області діям в умовах виникнення надзвичайних ситуацій та на виконання листа голови обласної державної адміністрації від 18.03.2014 № 198/0/2-14/01-136 „Про підготовку населення” доводимо до відома наступний інформаційний матеріал.

  

Начальник відділу з питань

надзвичайних ситуацій

райдержадміністрації

Ганна ласкурійчук

ПАМ'ЯТКА  ДЛЯ  НАСЕЛЕННЯ

Описание: http://ww2.gov.if.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/20149/image001.jpgВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ  ПРЕДМЕТИ

До вибухонебезпечних предметів відносяться різноманітні боєприпаси, які випадково знаходять на землі у лісі, на полі після розмиву грунту дощовими водами, на дні річок, проте частіше - у грунті. Це авіаційні бомби, артилерійські снаряди, інженерні та артилерійські (мінометні) міни, фугаси, гранати та патрони.

Більшість із них залишились нам у спадок після Другої світової війни, але і в післявоєнний час цей «арсенал» постійно поповнювався сучасними боєприпасами, які не вибухнули з різних причин на військових полігонах та за їх межами.

Зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється: під впливом вологи вони деформуються, іржавіють, проте вони не втрачають здатності вибухати навіть від невеликого тертя, струсу чи легкого удару.

Основну небезпеку у вибухонебезпечних предметах становлять пристрої ініціювання вибуху основної маси вибухівки боєприпаса. Під час перебування у землі від впливу вологи, взаємодії металу та вибухової речовини боєприпаса утворюються хімічні сполуки – пікрати, які зовні мають вигляд білуватих порошкоподібних наростів. Пікрати також можуть вибухати від тертя, іскри чи удару.

Запам’ятайте! Якщо ви випадково виявили вибухонебезпечний предмет, до нього не можна навіть торкатися – це дуже небезпечно. Знешкоджувати вибухонебезпечні предмети мають право тільки спеціально підготовлені фахівці піротехнічних груп, які пройшли фахову підготовку та мають практичні навички роботи з вибуховими речовинами та різноманітними боєприпасами.

 При виявленні підозрілого предмета, що може виявитися вибухонебезпечним:

- не чіпайте, не відкривайте, не рухайте знахідку;

- зафіксуйте точний час, коли вона була виявлена;

- відгородіть місце, де знаходиться підозрілий предмет;

- відведіть подалі людей відпідозрілої знахідки;

- припиніть будь-які роботи в районі небезпечного місця;

- організуйте тимчасову охорону небезпечного місця до приїзду спеціально підготовлених фахівців та не допускайте туди сторонніх осіб;

- про знахідку вибухонебезпечного предмета необхідно ТЕРМІНОВО повідомити місцеві органи влади (сільську раду, відділення міліції, відділ з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи за номером 101).

Категорично забороняється:

- брати вибухонебезпечний предмет у руки, зберігати його, нагрівати та ударяти по ньому;

- переносити, перекладати, перекочувати його з місця на місце;

- намагатися розібрати;

- використовувати для розведення вогню, кидати, класти у вогонь;

- заносити в приміщення;

- закопувати в землю;

- кидати в криницю або річку;

- здавати на металобрухт;

- використовувати для виготовлення саморобних піротехнічних засобів - петард чи вибухових пакетів.

Не забувайте, що легковажне та необережне поводження з вибухонебезпечними предметами неодноразово призводило до загибелі або каліцтва як дітей, так і дорослих.

 Описание: http://ww2.gov.if.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/20149/image003.jpg 

ПАМ'ЯТКА  ДЛЯ  НАСЕЛЕННЯ

Обережно: небезпечні хімічні речовини

Х Л О Р

ХЛОР (СІ) - зеленувато-жовтий газ з характерним запахом. Слаборозчинний у воді. Сильний окислювач. Не горить. Зберігається у зрідженому виді під тиском. При виливі переходить в газоподібний стан. У 2,5 рази важчий за повітря, тому скупчується на низинних ділянках поверхні, у підвалах, тунелях.

Гранично допустима концентрація – 1мг/м3. Дія протягом 30-60 хв. у межах 100-200 мг/м3  небезпечна для життя, а вища концентрація викликає миттєву смерть.

Небезпека для людини. При вдиханні можливий смертельний наслідок. Пари сильно подразнюють слизові оболонки та шкіру, викликають їх опіки. При виливі забруднює водойми.

Перші ознаки отруєння: різкий біль за грудиною, сухий кашель, блювання, задуха, порушення координації рухів, різь в очах, сльозотеча.

Засоби індивідуального захисту: Ізолюючий протигаз. Ізолюючий костюм, гумові чоботи і рукавиці. Промислові протигази марки В, БКФ, цивільні та військові протигази. Ватно-марлеві пов’язки, змочені водою або 2% розчином питної соди.

Долікарська допомога: Винести потерпілого на свіже повітря. Дати подихати зволоженим киснем. При відсутності дихання зробити штучне дихання методом «рот в рот».

Слизові та шкіру промити 2% розчином питної соди не менше

15 хвилин.

Памятайтеостраждалим від отруєння небезпечними хімічними речовинами допомогу надають на чистому повітрі поза межами зони хімічного зараження.

Описание: http://ww2.gov.if.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/20149/image003.jpg 

ПАМ'ЯТКА  ДЛЯ  НАСЕЛЕННЯ

Обережно: небезпечні хімічні речовини

А М І А К

АМІАК ( NH3 )  - безколірний газ з різким запахом нашатирю. Легший за повітря, добре розчиняється в воді. Зберігається у зрідженому стані під тиском. При виливі переходить в газоподібний стан. Горючий. Горить при наявності постійного джерела вогню. Пари утворюють з повітрям вибухонебезпечні суміші. Ємності можуть вибухати при нагріванні. В порожніх ємностях виникають вибухонебезпечні суміші.

Гранично допустима концентрація – 20 мг/м3. Смертельна концентрація – 7 мг/л при вдиханні протягом 30 хв.

Небезпека для людини: Небезпечний при вдиханні. При високих концентраціях можливий смертельний наслідок. Пари сильно подразнюють слизові оболонки та шкіру, викликають сльозотечу. При попаданні на шкіру та слизові оболонки викликає їх опіки.

Перші ознаки отруєння: Сильний кашель, задуха, підвищене серцебиття, порушення частоти серцевих скорочень, нежить, почервоніння і свербіння шкіри, різь в очах. При високих концентраціях можливе настання смерті.

Засоби індивідуального захисту. Ізолюючий протигаз. Ізолюючий костюм, гумові чоботи і рукавиці. Промисловий протигаз марки КД. Цивільні протигази з додатковими патронами ДПГ-1, ДПГ-3. Ватно-марлеві пов’язки, змочені водою або 3-5% розчином борної, лимонної або оцтової кислоти.

Долікарська допомога: Винести потерпілого на свіже повітря. Забезпечити теплом та спокоєм. Дати подихати зволоженим киснем. Шкіру, слизові та очі промити водою або 2% розчином борної кислоти не менше 15 хвилин. Очі закапати 30% розчином альбуциду: 2-3 краплі. Ніс закапати теплою оливковою або персиковою олією.

 

 

Описание: http://ww2.gov.if.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/20149/image004.jpgПАМ'ЯТКА  ДЛЯ  НАСЕЛЕННЯ

ЗАГРОЗА ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ

При отриманні інформації про погрозу вчинення теракту по телефону рекомендується:

-       не класти передчасно слухавку;

-       з’ясувати вимоги аноніма та інформацію про характер погрози;

-       уважно вислухати й по можливості записати вимоги;

-       спробувати під час розмови визначити стать, вік, особливості мови особи, яка зателефонувала;

-       запропонувати повторити вимоги, поставити уточнюючі запитання про характер погрози, місце й час її реалізації, мотивувати аноніма надати якнайбільше інформації про вчинення теракту;

-       установити мотиви дій аноніма, поставити запитання про цілі, які переслідує анонім запропонувати інші шляхи вирішення його вимог;

-       обов’язково звернути увагу на фонові звуки (шум вулиці, машин, які проїжджають, музику, звуки, що допоможе в подальшому визначити місце, звідки здійснено дзвінок);

-       закінчуючи розмову з анонімом, повторити основні моменти бесіди з ним;

-       після завершення розмови повідомити про погрозу в правоохоронні органи;

-       не розширювати коло осіб, які знають про погрозу.

При отриманні інформації поштою рекомендується:

-       поводитися максимально обережно з посланням;

-       обов’язково зберігати послання з усіма матеріалами (лист із текстом, будь-які вкладення, конверт, обгортку тощо);

-       не зшивати, не склеювати, не робити написи, не підкреслювати або обводити окремі місця;

-       повідомити про погрозу в правоохоронні органи та передати їм анонімні матеріали;

-       не розширювати коло осіб, які знають про погрозу й передачу матеріалів у правоохоронні органи.

Характерні ознаки підозрілого предмета, які вказують на можливу його належність до вибухового пристрою:

-       залишені в громадських місцях (транспорті) без нагляду валізи, пакунки, коробки тощо;

-       зовнішня схожість предмета на боєприпаси, навчально-імітаційні, сигнальні, освітлювальні, піротехнічні вироби;

-       наявність у предмета антени з радіоприймальним пристроєм;

-       наявність у предмета годинникового  механізму або електронного таймера;

-       наявність у предмета запаху гасу, розчинника, паливно-мастильних і хімічних матеріалів тощо;

-       наявність у предмета елементів (деталей), що не відповідають їх прямому призначенню;

-       наявність у дверях, вікнах будь-яких сторонніх підозрілих предметів, закріплених за допомогою дроту, ниток, важелів, шнурів тощо.

У разі виявлення підозрілого предмета, схожого на вибуховий пристрій, рекомендується:

-                     не торкатися до виявленого підозрілого предмета, не підходити і не пересувати його;

-                     утримуватися від паління, використання засобів радіозв’язку, у тому числі й мобільного, поблизу підозрілого предмета;

-                     не здійснювати самостійних дій із підозрілими предметами;

-                     по можливості забезпечити охорону підозрілого предмета і небезпечної зони (під час охорони підозрілого предмета перебувати за масивними спорудами чи предметами, вести спостереження);

-                     спробувати повідомити про виявлення підозрілого предмета інших осіб, які перебувають поруч, забезпечити їх евакуацію з території, що прилягає до небезпечної зони;

-                     сповістити про небезпечну знахідку будь-який орган місцевої влади, чергові служби правоохоронних органів з наданням інформації про характерні ознаки ймовірного вибухового пристрою, місце його розташування, час виявлення та особу, яка його виявила. Дочекатися прибуття на місце виявлення небезпечної знахідки фахівців-піротехніків;

-                     намагатися максимально запам’ятати зовнішність, одяг осіб, які залишили предмет, їхній транспорт та номерні знаки.

 

 

Описание: http://ww2.gov.if.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/20149/image006.gifПАМ'ЯТКА  ДЛЯ  НАСЕЛЕННЯ

ВИ СТАЛИ ЗАРУЧНИКОМ

За останні роки в світі сталось сотні випадків терористичних актів із захопленням заручників. Як показує досвід, поведінка терористів в усьому світі майже однакова, тому дані поради можуть статись в пригоді кожному, хто може стати жертвою терористів у будь-якому куточку світу.

ОТЖЕ, ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВИ СТАЛИ ЗАРУЧНИКОМ ТЕРОРИСТА?

попри всі страхи необхідно зрозуміти, чого хочуть терористи, визначити для себе, хто з них найнебезпечніший (нервовий, рішучий, агресивний);

  виконуйте всі вказівки ватажка та не надумайте зухвало дивитися йому у вічі - це завжди сигнал до агресії;

не вдавайтесь до дій, що можуть привернути увагу терористів;

не реагуйте на провокаційну чи зухвалу поведінку терористів, продовжуйте спокійно сидіти, не задаючи питань;

перш ніж пересунутися чи відкрити сумочку, запитуйте дозволу;

віддайте особисті речі, яких вимагають терористи;

сховайте, по можливості, документи та матеріали, що можуть вас скомпрометувати;

не впадайте в паніку, краще подумайте, як знайти вихід з цього становища;

не апелюйте до совісті терористів. Це майже завжди марно. Вони виконуватимуть те, що задумали, та, щоб перекричати голос совісті, можуть йти на жорсткі й неадекватні дії;

не підвищуйте голос і не жестикулюйте, навіть якщо у вас виникає бажання попередити про щось своїх знайомих або родичів, які поруч з вами;

при стрілянині лягайте на підлогу або сховайтеся за сидінням, але нікуди не біжіть, у подібній ситуації місця біля вікна служать кращою схованкою, ніж місця в проході; іноді трапляється нагода врятуватися, знаходячись на місцях біля виходів;

якщо хтось поранений і йому потрібна допомога, а ви можете її надати, попросіть підійти старшого і зверніться до нього з такими словами: "Ви можете зберегти одне життя. Це колись вам зарахується. Я можу надати допомогу людині та завжди замовлю за вас слово. Будьте розсудливі! Дозвольте мені допомогти нещасному, інакше ми його загубимо". Треба говорити спокійно і дивитися прямо у вічі злочинцю. Нічого не починайте робити, доки не одержите дозволу. Не наполягайте на своєму;

якщо вдасться симулювати симптоми хвороби, з'являється можливість звільнитися в результаті переговорів: часто в ході переговорів терористи звільняють жінок, дітей, літніх і хворих людей;

не вживайте алкоголь!;

    намагайтеся уникати контактів із терористами, якщо вони жадають від вас співучасті у тих чи інших діях. Наприклад, зв`язати когось, піддати катуванню та інше. Вам не завадить у цьому випадку втратити свідомість, продемонструвати свій переляк та безсилля, послатися на слабкість. Усі інші вимоги терористів треба виконувати беззаперечно і точно. Нікого самі не квапте та не підштовхуйте до необдуманих дій. Поводьтеся слухняно, спокійно й миролюбно. Це найголовніша умова в подібних обставинах;

може трапитися, що вимоги до вас терориста та представника влади або міліціонера будуть діаметрально протилежні. Робіть так, як вимагає бандит. За це вас не осудить жодна розумна людина;

якщо ви зрозумієте, що терорист блефує і в руках у нього муляж, не перевіряйте цього! Помилка може коштувати вам життя;

якщо поблизу стався вибух, не поспішайте покинути приміщення. Вас можуть прийняти за злочинця, і ви мимоволі станете мішенню для групи захоплення;

намагайтеся запам’ятати все, що бачите та чуєте під час акту тероризму: імена, прізвиська, хто з терористів що робив і як поводився, їх зовнішній вигляд, ступінь їхньої реальної агресивності. може трапитися, що терористи здадуться, аби не мати справи з спеціальними підрозділами по боротьбі з тероризмом. Звільнені заручники повинні повідомити якнайбільше деталей. Ваші показання будуть дуже важливі для слідства.

 Пам’ятайте: не існує безвихідних ситуацій. У цьому разі треба лише запастися терпінням та проявляти свою розсудливість.

 

 

Описание: http://ww2.gov.if.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/20149/image003.jpg


 

ПАМ'ЯТКА  ДЛЯ  НАСЕЛЕННЯ

ХІМІЧНА НЕБЕЗПЕКА

 

Аварії на підприємствах, транспорті та продуктопроводах можуть супроводжуватися викидом (виливом) в атмосферу і на прилеглу територію небезпечних хімічних речовин (НХР), таких як хлор, аміак хлористий водень та інші. Це являє серйозну небезпеку для населення, заражене повітря уражає органи дихання, а також очі, шкіру та інші органи.

 Фактори небезпеки викиду (розливу) НХР:

·  забруднення навколишнього середовища,

·  небезпека для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів та ін.),

·  внаслідок можливого хімічного вибуху виникнення сильних руйнувань на значній території.

Дії у випадку загрози виникнення хімічної небезпеки:

·  Сирени і переривчасті гудки підприємств - це сигнал "УВАГА ВСІМ". Негайно ввімкніть приймач радіотрансляційної мережі або телевізор. Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та порядок дій.

·  При оголошенні небезпечного стану уникайте паніки.

·  Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

·  Виконайте заходи щодо зменшення проникнення отруйних речовин у квартиру (будинок): щільно закрийте вікна та двері, щілини заклейте.

·  Підготуйте запас питної води: наберіть воду у герметичні ємності, підготуйте найпростіші засоби санітарної обробки (мильний розчин для обробки рук).

·  Дізнайтеся у місцевих органів влади про місце збору мешканців для евакуації та уточніть час її початку. Підготуйтеся: упакуйте у герметичні пакети та складіть у валізу документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2-3 доби.

·                    Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть засоби захисту.

Дії у випадку раптового виникнення хімічної небезпеки:

·  Уникайте паніки. З одержанням повідомлення (по радіо або інших засобах оповіщення) про викид (розлив) в атмосферу НХР та про небезпеку хімічного зараження, виконайте рекомендовані заходи.

·  Надягніть засоби індивідуального захисту органів дихання та найпростіші засоби захисту шкіри.

·  По можливості негайно покиньте зону хімічного забруднення.

·  Якщо засобів індивідуального захисту немає і вийти із району аварії неможливо - залишайтесь у приміщенні і негайно загерметизуйте його! Зменшіть можливість проникнення НХР (парів, аерозолів) у приміщення: щільно закрийте вікна та двері, димоходи, вентиляційні люки, заклейте щілини в рамах вікон і дверей, вимкніть джерела газо- і електропостачання та загасіть вогонь у печах. Чекайте повідомлень органів влади з питань надзвичайних ситуацій по засобах зв'язку.

·  Знайте, що уражаюча дія конкретної НХР на людину залежить від її концентрації у повітрі та тривалості дії. Тому, якщо немає можливості покинути небезпечну зону, не панікуйте і продовжуйте виконувати заходи безпеки.

·  Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води, інші необхідні речі у герметичну валізу та підготуйтесь до евакуації.

·  Попередьте сусідів про початок евакуації. Надайте допомогу дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

·  Залишаючи квартиру, (будинок) вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть засоби захисту.

·  Виходьте із зони хімічного зараження в бік, перпендикулярний напрямку вітру та обходьте тунелі, яри, лощини - в низинах може бути висока концентрація НХР.

·  При підозрі на ураження НХР уникайте будь-яких фізичних навантажень. Необхідно пити велику кількість рідини (вода, чай, молоко, сік) та звернутись до медичного закладу.

·  Покинувши зону зараження, зніміть верхній одяг, ретельно промийте очі, ніс та рот, по можливості прийміть душ.

·  З прибуттям на нове місця перебування, дізнайтесь у місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

 

Запам'ятайте! Перша медична допомога ураженим НХР в осередку хімічного ураження полягає у захисті органів дихання, видаленні та знезараженні стійких НХР на шкірі, слизових оболонках очей, на одязі та негайній евакуації за межі зараженої зони.

 

Описание: http://ww2.gov.if.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/20149/image008.gifПАМ'ЯТКА  ДЛЯ  НАСЕЛЕННЯ

Радіаційна небезпека

 

Факторами радіаційної небезпеки є: забруднення навколишнього середовища радіоактивними матеріалами внаслідок аварії на АЕС, перевезення радіоактивних речовин різними видами транспорту або ядерного вибуху, яке становить небезпеку для всього живого, що опинилося на забрудненій місцевості (загибель людей, тварин, знищення посівів).

Дії у випадку загрози виникнення радіаційної небезпеки:

- При оголошенні небезпечного стану не панікуйте, слухайте повідомлення.

- Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та людям похилого віку.

- Дізнайтеся про час та місце збору мешканців для евакуації.

- Зменшіть проникнення радіаційних речовин в квартиру (будинок): щільно закрийте вікна та двері, щілини заклейте.

- Підготуйтеся до можливої евакуації: упакуйте в герметичні пакети та складіть у валізу документи, цінності та гроші, предмети першої необхідності, ліки, мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2-3 доби, питну воду. Підготуйте найпростіші засоби санітарної обробки (мильний розчин для обробки рук).

- Перед виходом з приміщення від'єднайте всі споживачі електричного струму від електромережі, вимкніть газ та воду.

 

Дії у випадку раптового виникнення радіаційної небезпеки:

-З одержанням повідомлення про радіаційну небезпеку негайно укрийтеся в будинку. Стіни дерев'яного будинку послаблюють іонізуюче випромінювання в 2 рази, цегляного - у 10 разів; заглиблені укриття (підвали): з покриттям із дерева у 7 разів, з покриттям із цегли або бетону у 40 - 100 разів.

 - Уникайте паніки. Слухайте повідомлення органів влади з питань надзвичайних ситуацій.

- Зменшіть можливість проникнення радіаційних речовин в приміщення.

 - Проведіть йодну профілактику. Йодистий калій вживати після їжі разом з чаєм, соком або водою 1 раз на день протягом 7 діб: дітям до двох років - по 0,040 г на один прийом; дітям від двох років та дорослим - по 0,125 г на один прийом. Водно-спиртовий розчин йоду приймати після їжі 3 рази на день протягом 7 діб: дітям до двох років - по 1-2 краплі 5% настоянки на 100 мл молока(консервованого) або годувальної суміші; дітям від двох років та дорослим - по 3-5 крапель на склянку молока або води. Наносити на поверхню кінцівок рук настоянку йоду у вигляді сітки 1 раз на день протягом 7 діб.

 - Уточніть місце початку евакуації. Попередьте сусідів, допоможіть дітям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

 - Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води, найпростіші засоби санітарної обробки та інші необхідні вам речі у герметичну валізу.

 - По можливості негайно залишіть зону радіоактивного забруднення.

 - Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, одягніть протигаз (респіратор, ватно-марлеву пов'язку), верхній одяг (плащ, пальто, накидка), гумові чоботи.

- З прибуттям на нове місця перебування, проведіть дезактивацію засобів захисту, одягу, взуття та санітарну обробку шкіри на спеціально обладнаному пункті або ж самостійно (зняти верхній одяг, ставши спиною проти вітру, витрясти його; повісити одяг на перекладину, віником або щіткою змести з нього радіоактивний пил та вимити водою; обробити відкриті ділянки шкіри водою або розчином (типу ІПП-8), який буде виданий кожному. Для обробки шкіри можна використовувати марлю чи просто рушники.

- Не слід знаходитися під дощем чи снігом без парасольки, ховатися від дощу під деревами, лежати або сидіти на траві.

-  Уникайте пилу, що підіймається автомобілями та вітром.

-  Не збирайте гриби, ягоди, квіти.

- Купатися у відкритих водоймах та перебувати на пляжах забороняється!

-  Перед вживанням їжі та питтям необхідно прополоскати рота чистою водою та виплюнути, відсякнути носа, ретельно вимити руки.

-  Дізнайтеся у місцевих органів державної влади адреси організацій, що відповідають за надання допомоги потерпілому населенню.

 

 

 

 

Правила безпеки під час проведення Новорічних та Різдвяних свят

 

1.При встановленні ялинки необхідно:

 

 1.1 розмістити її  на стійкій основі, на підставці; в посудині  з піском, так щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення, знаходилась на відстані не менше півметра від систем опалення, телевізорів,  приймачів,  легкозаймистих матеріалів;

 

 1.2.  для прикрашення  ялинки  застосовуйте електричні гірлянди тільки  ліцензійного  виготовлення;

 

 1.3. лампи гірлянди закріплюйте надійно; обов’язково перевірте  справність електричного  проводу та його  ізоляцію;

 

 1.4. не слід прикрашати ялинку  легкозаймистими іграшками і прикрасами. Категорично забороняється  для прикраси ялинки  використовувати  свічки, відкритий вогонь. 

 

2. Під час використання  піротехнічних  виробів:

 

 2.1.  купуйте тільки ліцензовані піротехнічні вироби;

 

  2.2. використовуйте  їх  відповідно до інструкції, розміщених на   виробі  або  на його споживчому  пакеті;

 

 2.3. категорично  забороняється  користування  піротехнічними засобами виробами в приміщенні, з балконів  та  поблизу житлових будівель, господарських споруд, новорічних ялинок, а також запускати феєрверки та салюти з рук;

 

 2.4. не можна зберігати  піротехніку поблизу  приладів опалення;

 

 2. 5.звертаємо увагу  батьків - пам’ятайте :

 

 в  жодному разі  не залишайте  бенгальські вогні, петарди, феєрверки , сірники, запальнички, у легкодоступних  для дітей місцях, не дозволяйте їм  самим  використовувати ці вироби.

 

 Розкажіть дітям  про небезпеку  піротехнічних  виробів, відкритого вогню.

 

Шановні громадяни, пам’ятайте, щоб зберегти  своє  життя та майно від вогню необхідно:

 

 - Бути обережним  під час використання відкритого вогню;

 

 - не залишати  без нагляду ввімкненими газові та електроприлади;

 

 - стежити за справністю  пічного  опалення;

 

  Забезпечити свою домівку первинними  засобами пожежегасіння – вогнегасниками;

 

  Не залишайте дітей наглядати за   увімкненими  газовими та електричними приладами, розповідайте їм про  небезпеку, яку містять в собі сірники, побутові електро-, газові прилади.

 

Під час масових  святкових заходів  необхідно дотримуватись простих правил поведінки :

 

 -в місцях  скупчення великої кількості людей не дозволяється  штовхатись, бігати,  йти напереріз основної маси людей;

 

 Бажано триматись  якнайдалі від центру натовпу, стін, дверей, скляних вітрин, металевих огорож, де  можна дістати травму.

 

 Під час  виникнення паніки:

 

 - не  робить різких рухів, не  бігайте, не галасуйте,

 

 - руки завжди тримайте вільними ,зігнутими  у ліктях та притиснутими до тіла,

 

 - не чіпляйтесь за дерева, стовпи , огорожі, щоб не зламати руки,

 

 Міцно  тримайтесь на ногах, уникайте падіння, впавши на землю  скрутіться «калачиком», ляжте на бік, закрийте руками голову та потилицю;опинившись на землі, спробуйте негайно підвестися. Встаючи , підтягніть до себе руки та ноги, різко  підніміться вперед та вгору.

 

Начальник відділу  з питань 

надзвичайних ситуацій

райдержадміністрації                                                         Ганна Ласкурійчук

 

 

 

Правила безпеки

 

 Щобне допустити пожежі у лісі!!!

 

   Ліс гостинно зустрічає всіх, хто шукає в ньому відпочинку, проте, він вимагає дбайливого до себе ставлення. Розумне користування дарами природи — невід'ємне право людини.

   Величезної шкоди лісам завдають лісові пожежі. Це страшне лихо не тільки для деревної рослинності, але й для всього живого. Основна причина їх виникнення — порушення протипожежних правил відпочиваючими та іншими людьми, які перебувають у лісі (людська халатність та безвідповідальність, що виявляється у кинутому недопалку, залишеному без догляду чи погано загашеному багатті…).

   Гинуть не тільки дерева, а й птахи, звірі, вигоряє лісова підстилка і верхній шар ґрунту. За кілька хвилин вогонь може знищити те, що виросло за кілька десятиріч. Пожежа завдає величезної шкоди навіть тоді, коли вона поширюється лише по землі і не переходить на крони дерев.

Відповідно до вимог Правил пожежної безпеки в лісах України, які є обов'язковими для виконання всіма підприємствами, установами, організаціями (незалежно від виду їх діяльності та форм власності) і громадянами, що з будь-яких причин перебувають у лісі, протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

- розведення багать у лісі (крім тих, що пов'язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);

- заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

- відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;

- палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети;

- викидати у лісі обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір'я тощо;

- заправляти пальним у лісі паливні баки під час роботи двигуна;

- експлуатувати машини та інші механізми з несправною паливною та іскрогасною системою;

- палити або користуватися відкритим вогнем під час проведення робіт з паливно-мастильними матеріалами (переливання пального, заправлення двигунів тощо);

- використовувати на полюванні пижі, виготовлені з горючих або здатних тліти матеріалів.

   Окрім цього, підприємствам, установам, організаціям (незалежно від виду їх діяльності, форм власності) та громадянам забороняється:

- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали);

- звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо;

- здійснювати у лісі без узгодження з постійними лісокористувачами роботи з використанням вибухових та інших горючих речовин.

   На території лісового фонду багаття розкладати дозволяється на спеціально обладнаних ділянках зон і місць відпочинку. Перш ніж розкласти вогонь на галявині, в визначеному для цього місці знімають дернину і відносять її вбік. На галявині виривають суху траву. Якщо ґрунт торф'янистий, то розводити багаття категорично забороняється, бо це може призвести до підземної пожежі. Коли потреба у вогні зникає, його гасять, заливаючи водою або закидаючи землею, а дернину кладуть на місце.

   Будьте пильними, неухильно дотримуйтесь правил пожежної безпеки в лісі, адже охорона його від пожеж – моральний обов'язок кожного громадянина!

 

Начальник відділу з питань

надзвичайнихситуацій

районноїдержавноїадміністрації                                  Ганна Ласкурійчук

 

Дотримуйтесьправилбезпеки на воді під час купання

 

 

   Ще раз нагадуємо, що основними причинами загибелі на воді є:

- купання в непристосованих для цього місцях;

- купання поодиноких осіб у безлюдних місцях;

- купання в нетверезому стані;

- відсутність належного контролю за поведінкою дітей на воді;

- купання в темний час доби;

- нехтування правилами безпеки на воді.

 

   Окремо звертаємося до батьків з проханням – в розпал літніх канікул, коли діти мають вдосталь вільного часу, роз’яснити їм про небезпеку та заборону поодинокого купання в непристосованих місцях, забезпечити контроль за їхнім дозвіллям та не допустити повторення таких випадків у подальшому.

 

   Нагадуємо орендарям та власникам водних об’єктів, які використовуються для відпочинку населення, що вони несуть персональну відповідальність за охорону життя людей, їх безпеку та забезпечують роботу відомчих рятувальних постів.

 

Начальник відділу з питань

надзвичайнихситуацій

районноїдержавноїадміністрації                                     Ганна Ласкурійчук
Анонси подій

 

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/19242/screenshot_1.jpg

 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/content/verhovynska/ua/right1/images.jpg

 

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/52543/61.jpg

 

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/52543/ncov2021.jpg

 

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/52543/covid.jpg

 

 7_IF_300x150.png

 

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/52543/24.03.jpg

 

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/52543/cskmcmr.jpg

 1547_370_190-1.jpg

 

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/52543/unnamed.png

 

 

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/52543/screenshot9.png

 

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/52543/images.jpg

http://ww2.if.gov.ua/data/upload/publication/verhovynska/ua/52543/3b5e29c12afeb8d6849d1378cd32905c.jpg

Презентація Верховинського району. Presentation of Verkhovyna district

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Важливо!

 

Реформа

 

Захистимо Україну разом!

 

 

Для громадськості!

 

 

 

 

 

 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/public_embed/verhovynska/ua/1676/energoef.jpg

 

 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/public_embed/verhovynska/ua/1676/fond2.jpg

 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/public_embed/verhovynska/ua/1676/teplo1.gif

 

http://ww2.gov.if.ua/data/upload/public_embed/verhovynska/ua/1676/banner.jpg

 

 

 

 

 

Статистика
Статистика
.
Статистика

Прогноз погоди

Погода в Україні

ЛічильникРозробник: ЗАТ "Софтлайн" © Веб-портал органів державної влади та органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області